компенсує загальне виснаження організму, зволожує кишечник, очищає його від калу: сприяє його швидкому виведенню з організму;
допомагає при печінні під час сечовипускання, легко проносить шлунок;
застосовується як глистогінний засіб;
доведено, що кунжутне масло підвищує число тромбоцитів, завдяки чому прискорюється згортання крові.
в бодібілдингу застосовується для збільшення м'язової маси.
Олія з насіння кунжуту в усьому світі по праву вважається одним з найбільш корисних рослинних масел. А така слава заслужена завдяки його складу.
Жировий склад кунжутного масла: ОМЕГА-3 (менш 0.2%), ОМЕГА-6 (45%), ОМЕГА-9 (41%), насичені жирні кислоти (пальмітинова, стеаринова) - близько 14%.
Вітамінний склад кунжутного масла: вітамін A, B1, B2, B3 (вітамін PP), B4, C, D, E (холін), K.
Макро- і мікроелементи в складі кунжутової олії: олія з насіння кунжуту дуже багата залізом, цинком, фосфором, калієм, кремнієм, нікелем, магнієм, міддю, марганцем і деякими іншими елементами. Але ось за вмістом у ній кальцію їй просто немає рівних - всього 1 ч. Л. кунжутної олії містить добову норму кальцію навіть для дорослої людини.
Крім усього перерахованого вище в складі олії з насіння кунжуту є: бета-ситостерин, бетаїн, лецитин, ресвератрол, сезамін (хлороформ), сезамол, сезамолін, фітин, фітостероли і фосфоліпіди.
Якщо смак чистої кунжутної олії здається Вам дуже насиченим - можна попередньо перед заправкою страви змішати його з звичайною рослинною олією, смак якої виражений менш явно.