Конопляна олія - це не тільки унікальний харчовий продукт, а й ефективне, абсолютно натуральне лікувально-профілактичний засіб. Регулярне вживання конопляного масла в їжу рекомендовано офіційної і народною медициною.
Серцево-судинна система. Конопляна олія містить Омега-3 і Омега-6 жирні кислоти, причому в оптимально корисному співвідношенні, і фітостероли. Завдяки чому має виражену гіпохолестеринемічною дією, тобто знижує рівень шкідливого холестерину в крові і сприяє очищенню судин від холестеринових бляшок. Крім того в конопляній олії містяться вітаміни C, E, B6, калій, магній марганець, які надають сприятливу дію на стан посудиною і серцевого м'яза. Рекомендується регулярно включати конопляну олію в раціон харчування хворих атеросклерозом, гіпертонією, ішемічною хворобою серця, тромбофлебітом, варикозним розширенням вен. І, звичайно, даний продукт може служити ефективним профілактичним засобом цих захворювань, а так само інсультів і інфарктів.
Система кровотворення. Конопляна олія містить, хлорофіл, залізо, цинк, які беруть безпосередню участь в процесах синтезу клітин крові. Даний продукт рекомендовано включати в раціон харчування хворих на анемію.
Дихальна система. Ще в 90-ті роки минулого століття була доведена ефективність застосування конопляного масла в комплексній терапії дихальних і астматичних інфекцій верхнього та нижнього дихального тракту. Рекомендується включати конопляну олію в раціон харчування хворих катарами верхніх дихальних шляхів, гострі і хронічні бронхіти, бронхозітамі, пневмонією, астмою, туберкульозом.
Травна система. Регулярне вживання конопляного масла в їжу сприятливо діє на травний тракт в цілому. Воно має легкий знеболюючим, заспокійливим, ранозагоювальну і протизапальну дію. Показано при гастритах, колітах, ентеритах, виразковій хворобі шлунка і кишечника, холециститі, геморої. Крім того, конопляну олію має легкий проносну дію, його слід включати в раціон харчування людей, схильних до запорів.
Онкологічне захворювання. У 1991 році було проведено опитування провідних фахівців-онкологів. З'ясувалося, що 60% опитаних використовують конопляну олію в комплексній терапії хворих на рак, щоб зменшити побічна дія хіміотерапії.
Хлорофіл - речовина, що має протипухлинну дію. Саме воно надає маслу зеленуватий відтінок.
Шкіра, волосся, нігті. Перш за все, хочеться сказати про абсолютно здорових людей, які піклуються про стан своїх шкірних покривів, волосся і нігтів. Дослідження показали, що регулярний прийом конопляного масла по 2 ст.л. в день до їжі вже через 2-3 тижні здатний забезпечити вам здорову м'яку шкіру і міцні нігті. Ну а волосся порадують Вас здоровим блиском і швидким зростанням.
Добре показало себе конопляну олію і в комплексному лікуванні дерматологічних захворювань . Рекомендовано регулярно включати конопляну олію в раціон харчування хворих вітіліго, псоріаз, екзему, дерматитах, акне, шкірної вовчак. Може використовуватися даний продукт в лікуванні почервоніння шкіри, опіків, наривів, довго не загоюються і запалених порізів і ран.
Опорно-руховий апарат. Конопляна олія має протизапальну, заспокійливу, легким знеболюючим дією. Альфа-линолієва кислота, якою багатий цей продукт, здатна активізувати процеси засвоєння кальцію, що сприяє зміцненню кісток. Може використовуватися в комплексній терапії ревматоїдних артритів, артрозів, остеопорозу, остеохондрозів, при розтягненнях, ударах, переломах.
Для жінок. Регулярне вживання конопляного масла в їжу здатне зменшити негативні прояви передменструального синдрому, поліпшити загальне самопочуття в період менопаузи. Є практика застосування даного продукту в комплексній терапії менструальних розладів, кісти яєчників, мастопатії.
Рекомендується регулярно вживати конопляну олію в їжу вагітним жінкам і годуючим матерям. Вітамін Е і ненасичені жирні кислоти вкрай необхідні для повноцінного розвитку плоду в утробі матері, крім того, конопляну олію може запобігти затримці рідини, що дуже часто буває під час вагітності, особливо на пізніх термінах. У післяпологовий період регулярний прийом цього продукту в їжу сприяє швидкому відновленню матері, активізує імунну систему матері, захищаючи як мати, так і малюка від різних інфекцій, покращує лактацію і якість материнського молока.
Для чоловіків. Регулярне вживання конопляного масла в їжу благотворно відбивається на сечостатевій системі чоловіки. Цей продукт може служити профілактичним засобом аденоми простати, імпотенції, раку передміхурової залози. Є практика використання даного продукту в комплексній терапії захворювань передміхурової залози.
Для дітей. Дитячому організму вкрай необхідні для повноцінного розвитку ненасичені жирні кислоти, вітаміни, мікроелементи. Конопляна олія може служити основним джерелом Омега-3 і Омега-6 жирних кислот і додатковим джерелом вітамінів і мікроелементів. Треба враховувати, що даний продукт повністю натуральний і засвоюється людським організмом практично повністю.
Нервова система. Конопляна олія надає благотворну дію на нервову систему. Рекомендується включати даний продукт в раціон харчування при неврозах, безсонні, дитячому аутизмі, різних розладах поведінки, гіперактивності, синдром дефіциту уваги, відсталості психомоторнихреакцій,
анатомічні. Рекомендовано включати конопляну олію в раціон харчування хворих з різними захворюваннями нирок і сечового міхура.
Обмін речовин. При досить регулярному вживанні конопляну олію сприяє поліпшенню обміну речовин. Рекомендовано включати в раціон харчування людей, що дотримують обмежує дієту для схуднення.
Імунітет. Регулярне вживання конопляного масла в їжу сприяють посиленню захисних властивостей організму. Конопляна олія здатне оптимізувати дію імунної системи людини, спрямоване на лікування та запобігання захворювань.
Конопляна олія рекомендовано для будь-якого виду лікувального масажу. Особливу ефективність проявляє при артритах, артрозах, ревматизмі, остеохондрозах.
Для посилення ефекту рекомендується на 1 ст.л. конопляного масла додавати по 1-3 краплі олії розмарину і лаванди.
Протипоказання до застосування конопляного масла
Єдиним протипоказанням до вживання конопляного масла може служити індивідуальна непереносимість продукту.